Poznaj innych autorów wpisówzobacz

Klara Mikołajczyk

 

Stanowisko:

Zastępca dyrektora HR

 

Firma:

LiuGong Dressta Machinery Sp z o.o.

 

Staż pracy w HR:
15 lat

 

Ulubione zagadnienie HR, „konik” HRowy:

Zmienia się nieustannie i związany jest z poznawaniem kolejnych obszarów HR: obecnie coaching ICF oraz perswazja i wywieranie wpływu w kontekście działań rekrutacyjnych.

 

Motto zawodowe/życiowe:
Życiowo zdanie wygłaszane przez moją Mamę „Życie jest proste”. Zawodowo podobnie – zasada KISS

 

W jakich tematach czujesz się autorytetem?
Zarządzanie zmianą; reorganizacja działu HR; rozwijanie świadomości HR (i biznesowej) kadry menedżerskiej, Assessment i development center (projektowanie i realizacja całego procesu); budowanie profili kompetencyjnych; rekrutacja; systemy ocen pracowniczych; projektowanie systemów/ rozwiązań HR i ich implementacja; kształtowanie postaw pracowniczych; budowanie kwestionariuszy (np. ocena 360 stopni lub badanie satysfakcji); badanie kompetencji, testy psychologiczne; motywacja, zarządzanie zespołem.

 

Jakie wartości prezentujesz, wyznajesz?

W życiu najważniejsi są ludzie wokół i ich energia. Po drugie – lubię ryzyko i zmiany, bo zmiany często są dobre; chętnie próbuję nowości. Dobro przyciąga dobro jak magnez; podobnie jak pozytywne myślenie kształtuje pozytywną rzeczywistość wokół; nie wyobrażam sobie mojego życia bez pracy, a w pracy jestem w zaangażowana i obowiązkowa.
Zawodowo: wszystkie narzędzia i działania HR są na potrzeby pracowników i biznesu (nigdy odwrotnie!); każde narzędzie HR stosuje się w określonym celu; preferuję minimalizowanie biurokracji, maksymalne upraszczanie systemów, informatyzacja HR; to pracownicy tworzą wartość firmy i decydują o jej przewadze konkurencyjnej a o powodzenie wszelkich przedsięwzięć zależy od współpracy kadry menedżerskiej średniego szczebla.

 

Co Cię w życiu kręci?

Przełamywanie własnych słabości 🙂 nawet po tysiąckroć tej samej

Podróżowanie
Miłość
Rodzina
Praca
Szybkie samochody z dużą liczbą KM
Zakupy
Pogaduchy nad ciastkiem i kawą z przyjaciółką

 

Doświadczenie w działaniach pro publico bono:

Głównie pomoc przyjaciołom oraz znajomym znajomych w ramach doradztwa zawodowego, poszukiwania pracy, zarządzania zespołem, prowadzę sesje coachingu: life i biznes
W przeszłości – wolontariusz w schronisku dla bezdomnych zwierząt.

Wpisy

Ten influencer nie dodał żadnych wpisów.