Anna Miśko
Dyrektor Działu HR
home.pl S.A.
Staż pracy w HR: 12 lat

Dlaczego wybrałaś HR

Praca w HR to nieustanny dialog i łapanie perspektywy drugiej strony: pracowników, managerów, biznesu. A co za tym idzie, daje unikatową szansę na poznawanie nowych obszarów nie związanych bezpośrednio z HR – m.in. z zakresu prowadzenia projektów, biznesu, IT, komunikacji. Jeśli chcesz być dobrym HR-owcem musisz poznać te zagadnienia. To sprawia, że praca w HR to ciągły rozwój – czyli coś, czego szukam w swoim zawodowym życiu.

Ulubione zagadnienie HR, „konik” HRowy

Komunikacja – jako podstawowe narzędzie i główna rola HR-owca. Jak komunikacja wpływa na kształtowanie się kultury organizacyjnej firmy i jak kreuje rzeczywistość. Po drugie: jak HR może mądrze wspierać managerów w budowaniu kultury organizacyjnej – za pomocą skrojonych na miarę rozwiązań.

W jakich tematach czujesz się autorytetem?

Rekrutacja – głównie w branży IT, budowanie kultury organizacyjnej opartej o wartości.

Motto zawodowe/życiowe

Motto, które usłyszałam od mojej mamy gdy byłam małą dziewczynką – jest ze mną cały czas – ze względu na swoją prostotę i uniwersalność: Bądź mądrym i dobrym człowiekiem.

Jakie wartości prezentujesz, wyznajesz?

Otwartość, szacunek, rozwój. Otwartość jako gotowość poznawania innych punktów widzenia i rozumienia perspektywy drugiej osoby, to także akceptacja tego, że w każdym człowieku jest i Piękna i Bestia. Szacunek jako podstawa wszelkich relacji i klucz do dobrej komunikacji. Rozwój nadaje sens wszystkiemu co robię – to paliwo które napędza mnie do robienia nowych rzeczy, stawiania sobie ambitnych celów.

Co Cię w życiu kręci?

Ludzie – to jak się komunikują, jak postrzegają świat i siebie. To dzięki ludziom w moim życiu dzieją się ciekawe rzeczy – oni dostarczają mi energii, inspiracji oraz razem z nimi mogę odkrywać nowe rejony – zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym. Moje zaciekawienie nieustannie budzi fakt, jak ludzie różnie patrzą na świat, jak różnie go definiują i jak różne mają potrzeby. Fascynuje mnie skuteczne komunikowanie się z ludźmi, którzy inaczej niż ja postrzegają świat i siebie.

Doświadczenie w działaniach pro publico bono

Szlachetna Paczka
Share This