Klara Mikołajczyk

Klara Mikołajczyk

Stanowisko

Zastępca dyrektora HR

Firma

LiuGong Dressta Machinery Sp z o.o.

Staż pracy w HR

15 lat

Dlaczego wybrałaś HR?

Ulubione zagadnienie HR, „konik” HRowy

Zmienia się nieustannie i związany jest z poznawaniem kolejnych obszarów HR: obecnie coaching ICF oraz perswazja i wywieranie wpływu w kontekście działań rekrutacyjnych.

W jakich tematach czujesz się autorytetem?

Zarządzanie zmianą; reorganizacja działu HR; rozwijanie świadomości HR (i biznesowej) kadry menedżerskiej, Assessment i development center (projektowanie i realizacja całego procesu); budowanie profili kompetencyjnych; rekrutacja; systemy ocen pracowniczych; projektowanie systemów/ rozwiązań HR i ich implementacja; kształtowanie postaw pracowniczych; budowanie kwestionariuszy (np. ocena 360 stopni lub badanie satysfakcji); badanie kompetencji, testy psychologiczne; motywacja, zarządzanie zespołem.

Motto zawodowe/życiowe

Życiowo zdanie wygłaszane przez moją Mamę „Życie jest proste”. Zawodowo podobnie – zasada KISS

Jakie wartości prezentujesz, wyznajesz?

W życiu najważniejsi są ludzie wokół i ich energia. Po drugie – lubię ryzyko i zmiany, bo zmiany często są dobre; chętnie próbuję nowości. Dobro przyciąga dobro jak magnez; podobnie jak pozytywne myślenie kształtuje pozytywną rzeczywistość wokół; nie wyobrażam sobie mojego życia bez pracy, a w pracy jestem w zaangażowana i obowiązkowa. Zawodowo: wszystkie narzędzia i działania HR są na potrzeby pracowników i biznesu (nigdy odwrotnie!); każde narzędzie HR stosuje się w określonym celu; preferuję minimalizowanie biurokracji, maksymalne upraszczanie systemów, informatyzacja HR; to pracownicy tworzą wartość firmy i decydują o jej przewadze konkurencyjnej a o powodzenie wszelkich przedsięwzięć zależy od współpracy kadry menedżerskiej średniego szczebla.

Co Cię w życiu kręci?

Przełamywanie własnych słabości ???? nawet po tysiąckroć tej samej <br /> Podróżowanie <br />Miłość <br />Rodzina <br />Praca <br />Szybkie samochody z dużą liczbą KM <br />Zakupy <br />Pogaduchy nad ciastkiem i kawą z przyjaciółką

Doświadczenie w działaniach pro publico bono

Głównie pomoc przyjaciołom oraz znajomym znajomych w ramach doradztwa zawodowego, poszukiwania pracy, zarządzania zespołem, prowadzę sesje coachingu: life i biznes W przeszłości – wolontariusz w schronisku dla bezdomnych zwierząt.