zdjecie

Blanka Borkowska

Stanowisko

Human Resources Director, Central Europe
Member of the Management Board

Firma

FM Logistic

Staż pracy w HR

Od 1998 roku (w tym okresie - 3 lata, jako Managing Director)

Powód, dla którego pracujesz w HR

Inspirowanie, motywowanie i towarzyszenie ludziom w ich rozwoju oraz łączenie potrzeb biznesu z potrzebami i satysfakcją pracowników.

Twoje zawodowe motto

„Leadership is about making others better as a result of your presence and making sure that impact lasts in your absence” - Sheryl Sandberg

Zainteresowania zawodowe

Leadership, HR Business Partnering, Talent Management, mentoring oraz budowanie kultury organizacyjnej.

Kluczowa ekspercka kompetencja

Kreowanie polityki personalnej odpowiadającej na potrzeby biznesu, budowanie procesów i projektów od zera – działanie w środowisku i atmosferze start-up nawet przy dużej skali organizacji, a także zarządzanie przez przykład, doradztwo, coaching oraz mentoring.

Najważniejsza lekcja zawodowa

Najszybciej uczymy się, kiedy jesteśmy poza strefą komfortu.

Największe sukcesy zawodowe

Cieszą mnie sukcesy członków moich zespołów, ich zaufanie i otwarte dzielenie się opiniami. Doceniam fakt, że podążają za mną nie dlatego, że muszą, a dlatego, że chcą.

Ważnym momentem w mojej karierze zawodowej było objęcie stanowiska Managing Directora i w konsekwencji poszerzenie doświadczeń HRowych o część operacyjną i elementy zarządzania całą strukturą organizacyjną. Wiele cennych doświadczeń zdobyłam także poprzez pracę w strukturze międzynarodowej, która pozwoliła mi poznać specyfikę różnych krajów i dawała satysfakcję z dzielenia się moją wiedzą i doświadczeniem.

Ponadto bardzo nagradzające jest obserwowanie efektów swojej pracy. Jestem dumna ze stworzonych przeze mnie i działających do dzisiaj strategii oraz wizji HRowych, a także implementacji wszystkich najważniejszych procesów w obszarze polityki personalnej w firmach, w których pracowałam.

Pasje pozazawodowe

Dawniej: gimnastyka artystyczna, balet, lekkoatletyka (AWF, biegi krótkie), śpiew (8 lat należałam do chóru, z którym wyjeżdżałam na liczne tournée po świecie), harcerstwo i jazda konna.

Obecnie: głównie rodzina, podróże, strategiczne gry planszowe, jazda konna (członek Klubu Jeździeckiego „Huzar”) oraz psy – szczególnie rasy golden retriever i aktywny czas z psami (tropienie, Nosework, dummy i inne).

Wartość, do której jesteś najbardziej przywiązany

Odpowiedzialność, sprawiedliwość i wewnętrzna spójność (zwłaszcza z wartościami i zasadami), uczciwość, lojalność i szacunek.

Organizacje i idee, które wspierasz (jako wolontariusz)

FM Foundation, Fundacja Pomocy Goldenom „Aurea”.