Joanna Bilecka


Poznaj innych autorów wpisówzobacz

Joanna Bilecka

Stanowisko:
Do grudnia 2015 r. HR Business Partner obszaru bankowości korporacyjnej w Credit Agricole Bank Polska S.A.

 

Firma:
Obecnie właścicielka powstającego start-up’u doradczego SERUM.

 

Staż pracy w HR:
Od lutego 1992 roku, z dwuletnią przerwą, kiedy mieszkałam za granicą.

 

Powód, dla którego pracujesz w HR:
Praca z ludźmi i dla ludzi.

 

Twoje zawodowe motto:
Jak w medycynie: po pierwsze, nie szkodzić.

 

Zainteresowania zawodowe:
Innowacje i rozwiązania IT dla HR, mediacje, kultura i klimat organizacji, praca z menedżerami i ich szefami nad indywidualnym rozwojem i współpracą.

 

Kluczowa, ekspercka kompetencja:
Połączenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych z pracą nad relacjami w organizacji.

 

Pasja pozazawodowe:
Poznawanie ciekawych ludzi, odkrywanie ich życia i pasji, kontakt z przyrodą; las, w którym wyrzucam stres i ładuję akumulatory, zwierzęta, a kiedy mogę się wyrwać z miasta – narty lub żeglowanie. Lubię także słuchać muzyki na żywo i tańczyć.

 

Najważniejsza lekcja zawodowa:
Bardzo bolesna. Kiedyś dałam się wmanewrować w sytuację, w której nie byłam dość czujna. Ktoś zawiódł moje zaufanie i wykorzystał mój autorytet i twarz do firmowania swoich nieetycznych działań . W żaden sposób nie dało się naprawić tej szkody ani odkręcić złego przekazu. Do dzisiaj nie mogę przejść nad tym do porządku dziennego. Od tamtej pory w stosunku do nowych relacji staram się zawsze stosować zasadę mówiącą, że na zaufanie trzeba sobie zasłużyć i z większą uwagą podchodzę do proponowanych mi inicjatyw.

 

Największe sukcesy zawodowe:
W 1998 roku – laureat konkursu Dyrektor Personalny Roku, organizowanego przez BIGRAM i Rzeczpospolitą. Zainicjowanie wdrażania nowych wartości, strategii i kultury organizacyjnej w globalnej fuzji Credit Agricole i Credit Lyonnais. Projekt fuzji Banku Credit Agricole i spółki korporacyjno-inwestycyjnej CA-CIB w kontekście różnic kulturowych. Prywatnie – powrót do zawodu po przerwie spowodowanej wyjazdem za granicę.

 

Wartość, do której jesteś najbardziej przywiązany:
Zaufanie

 

Organizacje i idee, które wspierasz (jako wolontariusz):
Dobro dzieci, szczególnie chorych lub pozbawionych elementarnych dóbr i praw, porozumienie bez przemocy i mediacje oraz zastosowanie najnowszych osiągnięć nauki i techniki w profilaktyce zdrowia i w medycynie.


Wpisy