Poznaj innych autorów wpisówzobacz

Krystyna Matysiak

Stanowisko:
Członek Zarządu, Dyrektor Pionu HR

 

Firma:
Generali Polska

 

Staż pracy w HR:
20 lat

 

Powód, dla którego pracujesz w HR:
Jestem w tej pracy szczęśliwa. Sprawia mi radość przyczynianie się do rozwoju innych i ich sukcesów.Lubię też sprawiać by poprzez odpowiednie zarządzanie zasobami ludzkimi firma mogła osiągać swoje cele biznesowe. Gdybym wygrała w totolotka pracowałabym nadal. W nowych ciuchach, ale robiłabym to samo.

 

Twoje zawodowe motto:
„Bazuj na mocnych stronach” – opieram się i rozwijam mocne strony swoje i innych. Wierzę, że sukces osiągamy w oparciu o mocne strony, a nie naprawianie słabych, które ma każdy z nas. Staram się w pracy podbudowywać innych. „Nasz zespół to ochotnicy” – i tak muszą być traktowani, jak wolontariusze, którzy są tu z własnego wyboru i pracują, bo chcą. Nie wolno ich przymuszać do wykonania zadań, ale pokazać, że są ważne i potrzebne. I zawsze należy im się szacunek i wdzięczność za to, co robią.

 

Zainteresowania zawodowe:
Przekształcanie firm na odnoszące sukcesy, przy jednoczesnym zmienianiu środowiska pracy na przyjazne dla ludzi. Tworzenie najlepszej  firmy dla najlepszych ludzi.

 

Kluczowa, ekspercka kompetencja:
Strategiczny HR, budowanie zaangażowania, motywowanie.
Strategiczny HR – potrafię powiązać cele biznesowe z ludźmi. Umiem, też znajdować nietypowe rozwiązania biznesowe, co przydaje się zwłaszcza w trudnych czy wręcz podbramkowych sytuacjach. Bardzo dobrze czuję się w zagadnieniach liczbowych, finansowych, budżetach – pod tym względem nie jestem typowym HRowcem. Zawsze dążę do tego, by strategia firmy była bezpośrednio powiązana z polityką HR. To pozwala najlepiej wykorzystać potencjał zasobów ludzkich i przełożyć go na konkretne wyniki firmy. Motywowanie – potrafię wydobyć z innych to, co najlepsze.

 

Pasje pozazawodowe:
Psychologia, socjologia, czytam dużo książek z tego tematu, jak również biografii ludzi sukcesu. Po godzinach interesuję się modą i kosmetykami. Magazyny o modzie kupuję w ilościach hurtowych. A na testowanie nowych kremów czy błyszczyków potrafię wydać majątek.

 

Najważniejsza lekcja zawodowa:
Pracując w Coca-Coli zorganizowałam zgodnie z przepisami stołówkę pracowniczą. Wszystko było bardzo korekt, tylko jedzenie było niesmaczne. Stąd lekcja, że człowiek jest ważniejszy niż przepisy czy procedury.

 

Największe sukcesy zawodowe:
• 2015 „HR Najwyższej jakości” – tytuł przyznany przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (Link4)
• 2015  Uznanie za jedną z 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce przez miesięcznik „Home&Market”
• 2015 Nagroda Prezydenta RP w konkursie dla pracodawców „Dobry klimat dla rodziny” – I m-ce w kategorii firm dużych (Link4)
• 2014 Zarządzanie HR owym procesem zmiany właścicielskiej (z RSA na PZU SA)
• 2014 Objęcie programem talentów HR w Grupie RSA,
• 2014 I m-ce w konkursie “Aon Hewitt Award for Best Employer” w kategorii: Polska i Europa Wschodnia (Link4)
• 2013 I m-ce w konkursie “Aon Hewitt Award for Best Employer” w kategoriach: Polska (Link4)
• 2012 Zdobycie tytułu: „Inwestor w kapitał ludzki” (Link4)
• 2010 „Business Influencer” – Emerging Markets HR, RSA
• 2007 Wpisanie do bazy talentów Grupy Unicredito

 

Wartość, do której jesteś najbardziej przywiązana:
Otwartość na drugiego człowieka, prawda, wolność.

 

Organizacje i idee, które wspierasz (jako wolontariusz):
Wspieram kilka organizacji charytatywnych, bo uważam, że bezinteresowne dawanie jest bezcennym doświadczeniem. Chciałam zwrócić uwagę na dwie z nich: Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Fundację Jaśka Meli „Poza Horyzonty”. Często wydaje nam się, że te fundacje pomagają niepełnosprawnym i słabszym, a niejednokrotnie ich podopieczni są dużo silniejsi od nas i w gruncie rzeczy możemy się od nich  wiele nauczyć.


Wpisy

Ten influencer nie dodał żadnych wpisów.