Agnieszka Bukowska
Dyrektor Zarządzający Zasobami Ludzkimi
Bank BPH S.A., Grupa GE Capital
Staż pracy w HR: 14 lat

Powód, dla którego pracujesz w HR

Dosłownie: Relacje, rozwój, wyzwania. Najważniejsze są dla mnie relacje z ludźmi oraz ciągłe wyzwania, które pozwalają się rozwijać. Od ponad 10 lat mam przyjemność współpracy z fantastycznymi ludźmi i każdy rok tej pracy był inny.

Motto zawodowe/życiowe

Od jakiegoś czasu towarzyszy mi cytat Marka Twaina: „Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry.”

Zainteresowania zawodowe

Zaangażowanie i rozwój pracowników, zarządzanie zmianą, budowanie kultury organizacyjnej, przywództwo, komunikacja

Kluczowa ekspercka kompetencja

Strategiczny HRBP, budowanie relacji i zaangażowania, programy rozwojowe, zarządzanie zmianą, rozwiązywanie problemów

Najważniejsza lekcja zawodowa

„Najważniejsi są ludzie – w zaangażowanym zespole można realizować zadania typu „mission impossible”. W natłoku zadań sprawdza mi się natomiast podejście Scarlett O’Hary („Pomyślę o tym jutro”), które dla mnie oznacza niezamartwianie się wszystkim jednocześnie, a priorytetyzowanie i rozkładanie problemów na mniejsze zadania.”

Największe sukcesy zawodowe

Za największy sukces postrzegam udaną transformację Banku w listopadzie 2016 r., w tym przebudowanie procesów HR i nowego modelu obsługi kadrowo-płacowej, za co razem z Zespołem otrzymaliśmy GE Capital HR Excellence Award. Na co dzień cieszy mnie najbardziej współpraca z fantastycznym zespołem i wspólne dbanie o dobre miejsce pracy. Za ostatni sukces uważam ukończenie studiów Executive MBA, co przy intensywnym życiu zawodowym i życiu rodzinnym było nie lada wyzwaniem.

Pasje pozazawodowe

Spędzanie czasu z rodziną, gry planszowe, rolki, rower, narty, squash, czytanie niezliczonej liczby książek, najlepiej z leżaka z widokiem na morze

Wartość, do której jesteś najbardziej przywiązany

Relacje, zaangażowanie, pokora

Organizacje i idee, które wspierasz (jako wolontariusz)

Mentor w Banku BPH oraz w grupie GE, różne akcje CSR prowadzone w naszym Banku, członkini GE Womens Network i KLUBU HR Business Partner przy Olivia Business Centre w Gdańsku
Share This