HRInsight odc. 6 (wideo): Zmiana rynku pracownika. Jak zarządzać karierą w dobie gwałtownej zmiany na rynku pracy.

HRInsight

Małgorzata Bonikowska, Prezes ośrodka dialogu i analiz THINKTANK, Cezary Mączka, Dyrektor Personalny, Członek Zarządu Budimex, HR Influencer  oraz Piotr Wielgomas, Prezes Bigram SA – analityk, przedstawiciel biznesu oraz firmy zajmującej się rekrutacją – w takim towarzystwie toczyła się rozmowa HRInsight, o tym jak będzie rynek pracy po pandemii koronawirusa.

#koronawirus #rekrutacja #praca #rynekpracy #pracownik #pracodawca

Choć pesymistyczne wizje tego jak będzie wglądał rynek pracy w najbliższych miesiącach mieszały się z tymi negatywnymi, to nasi rozmówcy zgodni byli w tych kilku punktach.

  1. Nieuchronnie zbliża się era,  w której nie wszyscy będą mogli dostać pracę.Z jednej strony mamy robotyzację, która postępuje, a z drugiej kryzys gospodarczy, w który wchodzimy. I on potrwa.
  2. Praca stanie się przywilejem.
  3. Praca zdalna stanie się trendem.
  4. Szacunek do pracy. Większa liczba projektów czasowych – co wiąże się z ciągłym podnoszeniem kwalifikacji, umiejętności.
  5. W cenie będzie kreatywność. Wygranymi będą osoby, firmy, które z niczego stworzą coś. 

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy, jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie goście HRInsight mają wskazówki dla tych, którzy znaleźli się teraz na rynku pracy, co dziś dyskredytuje według nich kandydata, albo z jakimi wartościami warto kojarzyć swoją markę osobistą? Czekamy ma Twój komentarz!