HRInsight odc. 7 (wideo): Co w czasie pandemii trafiło w agendę liderów i pozostanie w niej na dłużej?

Zapraszamy do wysłuchania kolejnej rozmowy z cyklu HRInsight Tym razem zadajemy pytanie, o to czego pandemia nauczyła liderów zespołów i jakimi cechami powinni się dziś wyróżniać, żeby w czasie kryzysu być kotwicą dla biznesu i zespołu, a nie obciążeniem. O tym wszystkim Joanna Malinowska-Parzydło rozmawiała z: Agnieszką Bukowską, Dyrektor Personalną Banku BPH S.A., HR Influencerem, z Michałem Feldmanem, właścicielem zarządzającym Centrum Terapii Dialog oraz z Igorem Klają, Prezesem 4F.

#pandemia #liderwczasachkryzysu #biznes

Za Igorem Klają i zespołem firmy 4F – trudny czas. Skutki pandemii odczuli natychmiast i natychmiast musieli szukać rozwiązań, które sprawiły, że firma utrzymuje się na rynku. Co więcej, właśnie dziś myśli o rozwoju.

Wiedzieliśmy, że jak nie dokonamy cudu to zbankrutujemy. Budowaliśmy rozwiązania na wartościach, zaufaniu i na wierze. Ja wierzę, że oni wykonują swoją pracę, a oni wierzą, że firma ich nie oszuka. 

Jak dodaje Prezes 4F zaczęli skupiać się w firmie na wartościach, a nie na kompetencjach. On starał się sprawić by jego pracownicy poczuli się bezpiecznie w tak niebezpiecznej dla nich sytuacji – ciągłego zagrożenia utraty pracy. Sposób teoretycznie całkiem prosty: być w takich chwilach z zespołem, rozmawiać i postwić – jak mówił Klasa – na honorowe rozwiązania, oparte na zaufaniu i szczerości.

Jeśli jesteś blisko, jeśli poświęciłeś czas, żeby poznać zespół, to nie musisz rozliczać. Bo jesteś na tyle blisko, żeby wiedzieć co się dzieje. 

Tak działania szefa 4F skomentowała Agnieszka Bukowska, podkreślając, że z jej obserwacji wynika, że dziś jest potrzeba zwrócenia uwagi przez liderów na indywidualne potrzeby pracownika. A im dłużej potrwa funkcjonowanie w systemie home office, tym bardziej ta potrzeba będzie wyraźna.

Michał Feldman zgodził się z propozycją Joanny Malinowskiej-Parzydło, że jest to dobry czas, żeby stworzyć nowy profil rekrutacyjny lidera.

Będziemy szukać liderów, którzy dużo wiedzą na swój temat. Zadają sobie pytania: kim jestem, co robię, co inni ludzie swoimi zachowaniami mi robią, czy dlaczego ja robię, to co robię? To pytania, na które coraz częściej chcemy, żeby liderzy znali odpowiedzi. Coraz częściej będziemy tego oczekiwali.

Zapraszamy do obejrzenia całego odcinka 7. odcinka #HRInsight.

HRInsight
Autor: HRInsight

0 komentarzy

Może Cię zainteresować

Odwiedź nas

Zaglądajcie na nasze kanały społecznościowe, gdzie znajdziecie
wszystkie najnowsze informacje o HRI i nasze publikacje.

Facebook

YouTube

LinkedIn

Share This