Personalnej piłkarska lista przebojów

maja chabińska-rossakowska


Wakacje zachęcają mnie zawsze do zajęcia się czymś innym niż mój ukochany HR. W tym roku nie dało się uciec od piłki nożnej, była wszędzie gdziekolwiek się poruszałam. Łączyła narody, wyludniała plaże, pustoszyła ulice. Ponieważ doganiała mnie wszędzie, spróbowałam zrozumieć o co w niej chodzi i czego mogę się nauczyć. I tak powstała lista piłkarskich przebojów.

 
Nie było łatwo – mój urlop przypadł na czas rozgrywek grupowych. Trudno było rozmawiać o czymkolwiek innym. I tu pojawił się problem. Należę (a może powinnam napisać należałam) do osób o dość obojętnym stosunku do piłki nożnej – od zawsze uważałam, że gdyby dać drużynom dwie piłki byłoby ciekawiej. To i inne moje przemyślenia skutecznie mnie dyskwalifikowały towarzysko, więc postanowiłam się podciągnąć. Jako nałogowy czytelnik przestudiowałam pokaźną literaturę o piłce nożnej i piłkarzach. Wciągnęłam się – lektura stała się kopalnią inspiracji i okazją do przemyślenia najważniejszych zasad pozwalających odnosić sukces w pracy, życiu i w piłce oczywiście.

Lista przebojów

#1 Robert Lewandowski: „Opaska to nie tylko kawałek materiału. Co prawda nie daje dodatkowych umiejętności ani żadnych ekstra przywilejów, ale ma moc, na pewno wielką dumę i odpowiedzialność za zespół, którzy wyprowadza się na boisko”. W biznesie nadal często zdarza się, że szefowie zapominają, iż prowadzenie zespołu to przede wszystkim obowiązek i odpowiedzialność. Ta odpowiedzialność powinna nam towarzyszyć szczególnie wtedy, gdy sprawy nie układają się po naszej myśli i trzeba dodatkowo „zawalczyć”.
 
#2 Kamil Grosicki: „Kilka razy musiałem stanowczo odmówić, nauczyć się mówić „tak” i „nie”. Proste, a jednak tak trudne do nauczenia”. Najważniejsza lekcja do odrobienia, kiedy stajesz się szefem lub wchodzisz na ścieżkę rozwoju w HR-ze. Trudna sztuka odmawiania i brania na siebie ryzyka, która wymaga ciągłego doskonalenia swojej nieinwazyjnej metody mówienia „Nie” lub odważnego mówienia „to Tak powinno być zrobione”.
 
#3 Grzegorz Krychowiak: „Nigdy nie jestem zadowolony ze swojego meczu, pamiętam o błędach, chcę je naprawić. Perfekcjonizm pozwala stawać się lepszym piłkarzem”. Kto mnie zna, ten wie, że to jest mój ulubiony przebój na tej liście. Nie wynika z ciągłego niezadowolenia. Po prostu jeśli chcesz być dobry w tym co robisz, niezależnie od tego czym się zajmujesz, dobrze jest włączać autorefleksję i analizować co można by jeszcze lepiej, inaczej, z lepszym skutkiem.
 
#4 Łukasz Fabiański: „Lubię żyć tak jak sam uważam za słuszne”. W świecie zmian pojawiających się szybciej niż filmiki na Snapchacie dobrze jest mieć własny plan na życie i wiedzieć, co dla nas jest ważne, a co możemy sobie odpuścić. Żeby potem nie obudzić się w rzeczywistości, która nas nieprzyjemnie zaskoczy.
 
Ostatnia inspiracja pochodzi od komentatorów sportowych – Adama Maleckiego i Michała Gąsiorowskiego – dzięki nim już wiem jak dopingować swój zespół w trakcie projektu i na ostatniej prostej. Wspaniała lekcja tego, że prawdziwe emocje udzielają się i zarażają z taką siłą, która nawet personalną wciągnie w piłkę nożną.

 
 
Wszystkie cytaty pochodzą z: ”W kadrze. Wywiady. Znacie ich Jako piłkarzy, poznajcie jako ludzi” autorstwa Izy Koprowiak i Tomasza Włodarczyka

Maja Chabińska-Rossakowska

Autor: Maja Chabińska-Rossakowska

0 komentarzy

Może Cię zainteresować

Program High Potential, czyli jak odkryć talent i go rozwinąć. 

Program High Potential, czyli jak odkryć talent i go rozwinąć. 

Wyobraźcie sobie sytuację, w której w najbardziej gorącym biznesowo okresie firma traci trzech kluczowych ekspertów. Głównego kontrolera finansowego, który odpowiadał za budżet firmy, regionalnego kierownika sprzedaży - z najlepszymi wynikami sprzedaży w Polsce, który...

Odwiedź nas

Zaglądajcie na nasze kanały społecznościowe, gdzie znajdziecie
wszystkie najnowsze informacje o HRI i nasze publikacje.

Facebook

YouTube

LinkedIn

Share This