Warsztat mentoringowy Programu HRI Mentors

16 marca br. odbył się warsztat mentoringowy w ramach Programu HRI Mentors. Zaznaczmy, że to już druga edycja Programu, oficjalnie zainaugurowana we wrześniu ubiegłego roku podczas konferencji Trend CAMP HR Influencers. 

 

Wisienka na torcie

 

Choć wszystkie realizowane przez think tank HR Influencers przedsięwzięcia są dla nas ważne, to z HRI Mentors jesteśmy szczególnie dumni. Program został uruchomiony dla członkiń i członków think tanku, aby osoby o dłuższym stażu zawodowym mogły dzielić się wiedzą i doświadczeniem z młodszymi kolegami. Ta relacja Mentor – Mentee, zbudowana na partnerstwie, zaufaniu i wzajemnej uważności stanowi niezwykłą szansę dla naszych HR Potentials uzyskania wsparcia rozwojowego. Jednocześnie Program HRI Mentors daje Mentorom możliwość wzmocnienia kompetencji managerskich i stanowi dobry sposób na budowanie jakości i standardów HRM w polskim biznesie.

 

Z jasno określonymi celami, w relacji partnerskiej, zaufaniu, szczerości…

 

Praca Mentora i Mentee odbywa się w trakcie indywidualnych spotkań, w parach Influencer – High Potential. 16 marca mieliśmy natomiast okazję spotkać się wszyscy podczas warsztatu, podczas którego Anna Jarzębska i Joanna Malinowska-Parzydło przedstawiły nowym członkiniom i członkom think tanku ideę Programu HRI Mentors oraz zasady uczestnictwa. Chcąc razem pracować, uczyć się od siebie, wykorzystać jak najlepiej dany sobie wzajemnie czas, potrzebujemy mieć zgodę co do reguł i wartości, na których tę współpracę zbudujemy. Dlatego Prowadzące warsztat wyjaśniły przede wszystkim, czym jest mentoring, na czym polega zdrowa relacja „mentor – mentee” oraz jak przebiega etyczny i profesjonalny proces mentoringowy. Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się (lub przypomnieć), jakich korzyści mogą spodziewać się obie strony procesu i jak pracować, żeby proces mentoringowy zakończył się sukcesem.

 

Jednym z ważniejszych aspektów profesjonalnego mentoringu jest partnerstwo. Jak mówi Anna Jarzębska – Koordynatorka Programu HRI Mentors:

 

Program HRI Mentors jest niczym innym, jak wsparciem jednej osoby przez drugą, w relacji partnerskiej, w zaufaniu, w szczerości, w realizacji wspólnego celu, ustalonego przez Mentee, ale potwierdzonego przez Mentora. Program wspiera mentee, ale też mentorzy mają mnóstwo powodów, żeby do niego dołączyć, również rozwojowych – w rozwoju siebie jako dobrego managera.

 

Polecane publikacje, strony www

 

Spośród publikacji i stron www, które są warte uwagi, jeśli chcemy dowiedzieć się więcej o mentoringu, Anna Jarzębska szczególnie poleca:

    • Everyone Needs a Mentor: Fostering Talent at Work – David Clutterbuck​;
    • Mentoring In Action: A Practical Guide for Managers – David Megginson, David Clutterbuck, Bob Garvey
    • The SAGE: Handbook of Mentoring – David Clutterbuck​, David A. Clutterbuck, ‎Frances K. Kochan, ‎Laura Lunsford
    • https://www.davidclutterbuckpartnership.com/
    • http://www.emccouncil.org/

 

W kilku słowach o Programie HRI Mentors

 

Galeria zdjęć z warsztatu mentoringowego 16 marca 2018

Brain Embassy Postępu, Adgar Plaza One, Warszawa

 

 

***

Zasady dołączania do think tanku HR Influencerszobacz >>

Alicja Matyja-Norberciak

Autor: Alicja Matyja-Norberciak

0 komentarzy

Może Cię zainteresować

Odwiedź nas

Zaglądajcie na nasze kanały społecznościowe, gdzie znajdziecie
wszystkie najnowsze informacje o HRI i nasze publikacje.

Facebook

YouTube

LinkedIn

Share This