ROI z HRI, czyli pragmatycznie o korzyściach z udziału w think tanku

Minęło 2 lata odkąd założyliśmy oficjalnie HRI High Potentials, a piszę o tym jako jedna z założycielek tego kręgu. Określałam siebie wtedy jako samotnego żeglarza. Dziś czuję się jak… motyl, które znalazł przestrzeń do rozwijania skrzydeł. Jako założycielka i aktywny członek społeczności, w której czuję się u siebie, postanowiłam opisać 9 osobistych korzyści z uczestnictwa w HRI High Potentials. Nie po to, żeby wystawiać nam laurkę, ale żeby zachęcić innych „samotnych HR-owych żeglarzy” do znalezienia miejscu w tym porcie.

Jako inżynier z wykształcenie cenię szkiełko i oko. Nie tylko czuję, że dokonałam dobrej inwestycji, ale mierzę regularnie zwrot z inwestycji finansowej i czasu w swój rozwój.  Poniżej opisuję 9 głównych korzyści i moich osobistych zysków z bycia w think tanku już drugi rok:

  1. Mentoring

    To korzyść bardzo istotna zwłaszcza, gdy jesteś takim samotnym żeglarzem, jakim byłam ja. Samotnym żeglarzem, czyli np. pracujesz w małej organizacji, która szybko się rozwija, a biznes ma coraz większe potrzeby. Pojawia się wtedy potrzeba kontaktu z doświadczonym mentorem, który uważnie Cię wysłucha i podzieli się mądrością zawodową i życiową. Członkowie HRI High Potentials mają tę możliwość uczestnicząc w programie HRI Mentors. W tym roku mogliśmy też sprawdzić się sami jako mentorzy dla startupów w Brain Embassy.

  2. Mądrzy i otwarci ludzie

    Ludzie, którzy w sytuacji nagłej potrzeby wytłumaczą Ci np. czym różni się facylitacja od mediacji. Gdy toniesz w niepewności, możesz liczyć na to, że HR Influencerzy rzucą Ci koło ratunkowe. 🙂

  3. Samorealizacja poza własną organizacją

    Zaangażowanie i współpraca HR Influencers z różnymi podmiotami (np. pracodawcy branży internetowej IAB, czy liderzy finansów zrzeszeni w CIMA) owocuje tym, że możemy sprawdzić swoją wiedzę i potencjał w różnych okolicznościach – ja na przykład miałam okazję uczestniczyć w projekcie Absolvent@Work, gdzie wykorzystałam swoje talenty, których wtedy nie mogłam wykorzystać w organizacji. Połączyłam pasję i mocne strony, które ostatecznie dały mi pełną satysfakcję i przyczyniły się do wyklarowania kierunku własnego rozwoju.

  4. Wewnętrzne warsztaty

    Pozwalają na rozwój kompetencji przyszłości, m.in. budowania marki lidera silnej zaufaniem, komunikacji i blogowania czy prowadzenia działań w mediach społecznościowych, mentoringu. Ich dobór pozwala nam świadomie wpłynąć na styl zarządzania – Twój i liderów wokoło Ciebie.

  5. Pisanie artykułów!

    Daje zdecydowanie więcej korzyści, niż dotychczas myślałam. Oprócz systematyzowania własnej wiedzy i doświadczeń, które przelewasz na papier (budując tym samym swoją markę eksperta!), w razie trudniejszej emocjonalnie sytuacji możesz dać upust swoim subiektywnym odczuciom w ważnych z zawodowego punktu widzenia kwestiach.

  6. Wpływ na postrzeganie branży HR w całej Polsce

    Społeczność HRI, dzięki temu, że ma w swoich szeregach taki wielu doświadczonych ludzi i efektowi synergii, kreuje rozwiązania, wytycza ścieżki rozwoju i tworzy dobre praktyki. Przykładem jest choćby TrendBook HRI, który mogłam tworzyć.

  7. Rekrutacja

    Budując świadomie swoją markę pod okiem ekspertów, kierujesz uważność na to co ważne. A to procentuje podczas szukania pracy. 🙂

  8. Społeczność

    Od prozaicznych, ale w praktyce ogromnie ważnych korzyści, takich jak darmowy nocleg czy bezpłatne lub tańsze wejściówki na wydarzenia, po bezcenne, autentyczne i zdrowe relacje, które “ładują mój życiowy akumulator” za każdym razem po wspólnym spotkaniu!

  9. Czas na randkę ze sobą

    Nawet jadąc pociągiem 4 godziny z Poznania do Warszawy po to, aby spędzić czas na spotkaniu HRI, czuję, że do granic możliwości wykorzystuję ten czas na rozwój – układam wiele rzeczy w głowie i zastanawiam się nad swoim życiem. Nabieram dystansu. Zastanawiam się, czy idę właściwą drogą? Czy w świecie “Paradoksu wyborów” (wg. Barry’ego Schwartza) łapię kontakt ze sobą i tym, czego ja chcę, a nie inni. Po prostu: zarządzam swoim życiem, ponieważ żeby zarządzać innymi, najpierw trzeba dobrze zarządzać sobą, jak mawia Joasia M-P. 🙂

Zachęcam wszystkich z nas, profesjonalistów HR, którzy poszukują źródeł praktycznej wiedzy, a nie tylko inspiracji i teorii, żeby do nas dołączyli, jeśli tylko podzielają nasze wartości. Bo dobre towarzystwo i wartościowi ludzie nadają sens naszej pracy i życiu. Napiszcie, zadzwońcie do mnie albo do biura, wpadnijcie na spotkania i warsztaty, poznajcie nas i dajcie się poznać, bo HRI to miejsce nie dla znanych, ważnych i podziwianych, ale dla wszystkich zaangażowanych w rozwój biznesu, jakości zarządzania ludźmi i branży HR.

Natalia Dykiert

Autor: Natalia Dykiert

0 komentarzy

Może Cię zainteresować

Program High Potential, czyli jak odkryć talent i go rozwinąć. 

Program High Potential, czyli jak odkryć talent i go rozwinąć. 

Wyobraźcie sobie sytuację, w której w najbardziej gorącym biznesowo okresie firma traci trzech kluczowych ekspertów. Głównego kontrolera finansowego, który odpowiadał za budżet firmy, regionalnego kierownika sprzedaży - z najlepszymi wynikami sprzedaży w Polsce, który...

Odwiedź nas

Zaglądajcie na nasze kanały społecznościowe, gdzie znajdziecie
wszystkie najnowsze informacje o HRI i nasze publikacje.

Facebook

YouTube

LinkedIn

Share This